SPRAWDŹ I WYBIERZ DLA
SIEBIE NAJLEPSZE OC
  • sprawdź szybki kalkulator OC
  • porównaj składki wszystkich ubezpieczycieli w kilka minut
  • wybierz ubezpieczenie i kup online
Kalkulator OC

Jakie dodatki dokupić do obowiązkowej polisy OC?

Jakie dodatki dokupić do obowiązkowej polisy OC

Nawet nie ma sensu powtarzać, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu. Chcemy jednak zaznaczyć, że do polisy, którą musisz posiadać warto jest często dokupić interesujące bonusy. Jakie dodatki do polisy OC powinieneś mieć, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo na drogach?

Ubezpieczenie OC praktycznie nie dotyczy Ciebie. Ubezpiecza innych uczestników ruchu drogowego. To oznacza, że w przypadku kolizji lub wypadku, Twój ubezpieczyciel będzie wypłacał środki drugiej osobie, która została poszkodowana (nie ważne czy chodzi o obrażenia ciała czy zniszczenia samochodu).

Dodatki do polisy OC, które poniżej opisujemy skupiają się natomiast na Tobie – ubezpieczającym. Oto najciekawsze z nich!

NNW – ubezpiecz się od nieszczęśliwych wypadków komunikacyjnych

Zacznijmy od NNW. To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Choć rzeczywiście masz ochronę z polisy drugiej osoby, to ta nie zawsze może wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji czy odszkodowania dla Ciebie. Z kolei jeżeli samemu spowodujesz wypadek, w którym tylko Ty ucierpisz – wtedy nikt nie zapłaci za Twoje leczenie. W takim przypadku pomocne jest NNW.

Wystarczy, że wypadek będzie wymagał leczenia szpitalnego lub rehabilitacji (najczęściej dłuższej niż 14-dni), a ubezpieczyciel musi pokryć wszelkie koszty z tym związane. Nie musisz więc obawiać się o pieniądze na leczenie, jeżeli podróżujesz autem i posiadasz taki właśnie wariant ubezpieczenia.

Dodatki do polisy OC – assistance

Wspomniane przez nas NNW to dodatek do ubezpieczenia, który zapewnia ochronę Twojemu zdrowiu i życiu. W przypadku assistance chroniony będzie Twój pojazd. Na czym polegają tego typu dodatki do polisy OC? Kierowca, który posiada pakiet assistance jest chroniony przed skutkami awarii samochodu. Jeżeli Twoje auto się popsuje, to – w zależności od pakietu – możesz wezwać bezpłatną lawetę, naprawę auta, pojazd zastępczy czy dowóz paliwa. To świetna opcja np. na autostradach, gdzie nie można holować samochodu, a podróż na lawecie kosztuje majątek.

Jakie są warianty tego dodatku? Możesz wykupić assistance w przypadku kolizji, w przypadku awarii pojazdu, w pełnym zakresie. Ograniczenia dotyczą niekiedy kilometrów – osoby, które poruszają się tylko w mieście mogą wziąć wariant do 20 lub 50 kilometrów (tyle np. przetransportuje nas laweta). Jeżeli jeździsz dalej, warto rozszerzyć zakres.

Dla osób, które dużo jeżdżą zagranicę, polecamy europejski lub światowy wariant. W takim przypadku ubezpieczyciel musi zapewnić transport do warsztatu lub naprawę w każdym zakątku kraju do którego jedziesz. Pamiętaj, że holowanie na autostradach w Europie Zachodniej jest bardzo drogie i przekracza kilkukrotnie opłatę za assistance.

Kupując polisę zapytaj doradczy jakie dodatki do polisy OC możesz otrzymać. Powyższe opcje są sporym zabezpieczeniem i nie warto na nich oszczędzać. Zapewnią Ci bezpieczną i komfortową podróż w każdych warunkach, bez zmartwień o finanse!

Dodaj komentarz