SPRAWDŹ I WYBIERZ DLA
SIEBIE NAJLEPSZE OC
  • sprawdź szybki kalkulator OC
  • porównaj składki wszystkich ubezpieczycieli w kilka minut
  • wybierz ubezpieczenie i kup online
Kalkulator OC

Kalkulator oc Liberty Direct

Informujemy, że Avanssur S.A. Oddział w Polsce, działające pod marką AXA Direct (dalej: AXA Direct) oraz Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce działające pod marką Liberty Ubezpieczenia (dalej: Liberty Ubezpieczenia) zostały zintegrowane z AXA Ubezpieczenia Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. (dalej: AXA Ubezpieczenia). Tym samym wszyscy klienci posiadający ubezpieczenie w AXA Direct lub Liberty Ubezpieczenia stali się klientami AXA Ubezpieczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z kalkulatorem OC AXA Direct

——

Liberty Direct, ogromny, światowy gigant. W Polsce kojarzeni z dwiema sprawami:

  • z tanimi ubezpieczeniami direct,
  • Mariuszem Maxem Kolonko, kto nie widział niech zobaczy:

Reklama z Panem Mariuszem przeszła już do historii – oferta ubezpieczeń Liberty Direct na pewno do niej nie przejdzie. Jak już napisaliśmy, firma specjalizuje się w ubezpieczeniach direct, kupić je można przez telefon i przez Internet. A nas interesuje właśnie internetowy kalkulator OC od Liberty Direct.

Już na stronie głównej Liberty dostępny jest guzik „oblicz składkę” trzymany przez aktorkę przebraną za statuę wolności… zobaczmy więj jak działa ten kalkulator oc. I czy warto było angażować tak znaną figurę do trzymania guzika…

 

1. Krok 1 – obliczenie składki

Właśnie tak nazywa się pierwszy formularz. Faktycznie – zawiera wszystkie dane konieczne do obliczenia składki. Zapowiada się więc, że ten kalkulator OC jest szybki i prosty – jak przystało na firmę direct, która chce sprzedawać ubezpieczenia przez Internet.

Z boku mamy informacje kontaktowe – w każdej chwili możemy połączyć się z konsultantem, zamówić bezpłatny telefon, połączyć się przez Skype (super!).

Połączenie jest oczywiście szyfrowane (https) i zabezpieczone przez thawte – możemy więc śmiało korzystać z tego kalkulatora – nikt nas nie „podsłucha”.

Wypełniamy dane samochodu:

1_kalkulator_oc_liberty

Kierowcy:

1a_kalkulator_oc_liberty

I klikamy w „poznaj cenę”. Na ekranie mała niespodzianka:

1b_kalkulator_oc_liberty

Czy te bzdury są naprawdę konieczne?

 

2. Krok 2 – składka i wybór produktu

Tak, ten kalkulator jest faktycznie szybki: już w drugim kroku poznajemy cenę polisy OC lub pakietu OC + AC. Cenę baaardzo zachęcającą. Możemy już na tym etapie zdecydować czy płacimy kartą czy inną metodą. Wybieramy oczywiście kartę – chcemy przecież kupić przez Internet i zrobić to jak najszybciej!

2_kalkulator_oc_liberty

Na tym etapie wybieramy również ilość rat – wiadomo: im więcej, tym drożej. My wybieramy 1 i klikamy guzik „Dalej”. W tym momencie naszym oczom ukazuje się:

2a_kalkulator_oc_liberty

I bardzo dobrze – za płatność kartą jest 5% rabatu. Właśnie tak powinno być. Zgadzamy się i ruszamy na następny etap kalkulatora.

 

3. Krok 3 – dane do polisy

Od tego etapu mamy już same formalności:

3a_kalkulator_oc_liberty

Do końca zakupu polisy zostały jeszcze dwa kroki:

  • Krok 4 – Podsumowanie
  • Krok 5 – Płatność

4_i_5_kalkulator_oc_liberty

My poprzestaniemy na tym. Bo wiemy już wszystko co chcieliśmy… a poza tym, mamy już przecież ubezpieczenie w…. innej firmie.

 

Nasza ocena: 8,5/10

Nasza opinia:

Tak to powinno wyglądać w 21 wieku. Właśnie tak powinien działać kalkulator OC. Denerwują nas niektóre drobiazgi, konieczność podawania captchy, szereg opcji dodatkowych samochodu, przez które trzeba przebrnąć. Ale ogólna ocena i wrażenie: super, po prostu Boston, Masacziusets. Gdyby tylko było od razu porównanie z innymi ubezpieczycielami i możliwość wyboru najtańszego…

Jeśli ktoś z Was kupił polisę online przez kalkulator oc Liberty Direct zapraszamy do komentarzy i oceny:

Dodaj komentarz