SPRAWDŹ I WYBIERZ DLA
SIEBIE NAJLEPSZE OC
  • sprawdź szybki kalkulator OC
  • porównaj składki wszystkich ubezpieczycieli w kilka minut
  • wybierz ubezpieczenie i kup online
Kalkulator OC

Kalkulator oc Allianz

1_kalkulator_oc_allianz

Allianz, firma przedziwna. Wielka, ogromna… ale zarówno strona internetowa Allianz.pl jaki oddziału direct – www.allianzdirect.pl – nie powala odwiedzającego na kolana. Niemiecka precyzja…

W Allianz mamy 2 kalkulatory: ten na stronie głównej (allianz.pl) i ten direct’owy (kalkulator OC Allianz Direct jest tutaj). Tu zajmiemy się tym pierwszy – kalkulatorem OC na Allianz.pl. Nie jest on skomplikowany (2 kroki) więc do rzeczy.

 

1. Krok pierwszy – wybierz samochód

Tu kalkuilator OC nie jest prezentowany na osobnej podstronie serwisu… jest w zakładce „Kalkulator” podstrony o ubezpieczeniu OC, a na poszczególnych etapach (aż dwóch) nie przechodzimy na kolejne podstrony – odświeża się tylko sam kalkulator.

Wypełniamy dane:

1_kalkulator_oc_allianz

I klikamy „oblicz”.

 

2. Krok drugi – Wynik

I po sprawie:

2_kalkulator_oc_allianz

„Obliczenia są szacunkowe”. Czyli nijakie. Bez agenta nie da rady. A jak kupić to ubezpieczenie? Zaglądamy do zakładki „jak kupić”:

Bez agenta nie da rady.

Wszystko wyjaśnia nam zakładka „jak kupić”:

jak_kupic_ubezpieczenie_allianz

Agent, oddział, agencja, agent, oddział, agencja, agent, oddział, agencja, agent, oddział, agencja… o wygodzie, bezpieczeństwie, płatnościach online itd. nie słyszeli…

 

Nasza ocena: 3/10

Nasza opinia:

Epoka kamienia łupanego. Pozycja gdzieś tuż przed PZU. Naprawdę nie ma o czym pisać… Wielka Firma Allianz ma… kalkulatoreczek, a nie kalkulator OC. Coś tam jakoś tam można obliczyć… ale nie wiadomo do końca co. Kupić nie można, zapłacić nie można. Nasza ocena 3 – za szybkość. Przynajmniej nie trzeba spędzać pół dnia… jak np. w kalkulatorze OC Allianz Direct…, który zresztą podaje zupełnie inną kwotę składki.

Więcej informacji o Allianz można przeczytać na https://ubezpieczamy-auto.pl/allianz-direct/

Dodaj komentarz