SPRAWDŹ I WYBIERZ DLA
SIEBIE NAJLEPSZE OC
  • sprawdź szybki kalkulator OC
  • porównaj składki wszystkich ubezpieczycieli w kilka minut
  • wybierz ubezpieczenie i kup online
Kalkulator OC

Kiedy warto kupić dodatkowe ubezpieczenia AC?

AutoCasco

Kończy Ci się ubezpieczenie samochodu? Zakupienie nowego na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Warto wcześniej się rozejrzeć i wybrać najlepszą opcję i może właśnie wtedy pomyśleć o dodatkowej ochronie?

Masz samochód – musisz mieć OC, które jest niczym innym, jak ubezpieczeniem chroniącym nas, a dokładnie nasz portfel, w sytuacji gdy wyrządzimy komuś szkodę. Nie wchodząc w duże szczegóły, jeśli sami obrysujemy sobie maskę o stojące w ogrodzie drzewo, za lakiernika będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. W takim razie może warto zastanowić się, czy dokupienie AC nie byłoby dobrym dla nas rozwiązaniem.

Oczywiście to dodatkowe koszty, ale jest kilka sposobów na to, żeby maksymalnie zaoszczędzić i cieszyć się podwójną ochroną. Sprawdź!

Bądź roztropny – szukaj oszczędności

Ubezpieczenie OC wykupujemy na rok i wszędzie jest ono dokładnie takie samo. Jedynie, co go różni to cena, dlatego warto poszukać, porównać i wybrać najlepszą – najtańszą opcję.

Skoro tyle jest ofert, skąd mamy wiedzieć, że akurat ta jest dla nas najlepsza? Jest na to kilka sposobów.

Czy zrezygnować z obecnego ubezpieczyciela?

Jeśli się zagapimy nasza umowa przedłuży się samoistnie, jest to wygoda, bo nie musimy o tym pamiętać, ale też zawsze jesteśmy na tym stratni. Dlatego dobrze jest wybrać nowego ubezpieczyciela, który na pewno zaproponuje nam tańszy produkt.
Skorzystaj z internetu

Nikt nie wymaga od nas znajomości każdego tematu. Dlatego warto dać sobie pomóc i w tym przypadku skorzystać z dostępnych narzędzi. Chodzi o porównywarki internetowe, w łatwy sposób wybierzemy ofertę dostosowaną do naszych potrzeb. Jedyne co musimy zrobić, to wypełnić formularz.

Kup pakiet OC + AC

Kupując OC powinniśmy się zastanowić nad dokupieniem do niego AC. To polisa, która chroni nas a dokładniej nasz pojazd, nawet jeśli ucierpi z naszej winy. W tym przypadku, to my ustalamy (wybieramy) zakres działania, dostosowujemy je do naszych potrzeb i tego, jak użytkujemy nasz pojazd. Jedynie o czym musimy pamiętać, to to że AC dotyczy wyłącznie mienia, więc jeśli np. ulegniemy wypadkowi nie będziemy mogli przeznaczyć tych środków na np. operację czy rehabilitacje.

AC warto kupić przy okazji OC, dlatego że w pakiecie wychodzi taniej: https://autoumowa.pl/oc-ac-pakiecie-wybierz-najlepszy/ Co więcej kupując je przez internet możemy mieć pewność, że dostaniemy produkt tańszy niż ten zakupiony stacjonarnie. Dlatego warto skorzystać z kalkulatorów, wybrać najlepszą dla nas opcję i cieszyć się ochroną.

Dodaj komentarz